Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Komín.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Komíně a kandidátech ČSSD za Brno-Komín.

 


 

PANÍ, SLYŠELA JSTE TO? BUDEME ZAHUŠTĚNI.

St 03.09.2014 09:06

„Paní, slyšela jste to? Prej nám tu budou pod okny stavět nový paneláky.“ rnTakovéto dotazy je často slyšet mezi komínskými občany ze sídliště. Je to možné?

Ano, tato informace je pravdě blíže, než by se na první pohled mohlo zdát.

Je to pravděpodobné proto, že komínští zastupitelé z ODS navrhli změnu územního plánu. Ta má umožnit na stávajících plochách, tedy na doposud volných plochách mezi paneláky, plných zeleně, stavět nové bytové domy. Zahušťování výstavby se tomu říká odborně.

A kde se mohou komínští občané na zahuštění těšit?

Všude tam, kde je dostatečný volný prostor mezi paneláky; tedy zejména v lokalitě Absolonova, Olbrachtovo náměstí, Řezáčova, Vrbenského a dalších.

„To snad nemůžou myslet vážně“, řekla ta paní u samoobsluhy, „nebo jsou všichni padlí na hlavu?“.

Proč? Na hlavu to padlé rozhodně není.

Komín je žádanou lokalitou města Brna pro bydlení. Známe to všichni – žádný průmysl, žádné rušné komunikace, čistá a krásná příroda na dosah ruky. No nebydlete tady. Obzvlášť, když klidných a nezastavěných ploch je tak žalostně málo. Investor si řekne: „Ale místa mezi stávajícími domy tam je přece dost!“

Co na tom, že je tam nějaká zeleň, kterou si snad občané sami pořídili a o kterou se dlouhou dobu pravidelně starali. Pryč s trávníky a stromy, z toho žádné peníze nekoukají.

Investor se hned rozhlíží, kdo by jeho záměry podpořil. Z nově postavených domů zase určitě zbydou nějaké penízky i do stranické kasičky. A do které to bude?

To už necháme na uvážení vás – občanů. Ze zkušeností, získaných za uplynulých 25 let budování rozvinuté demokratické společnosti, to určitě víte nejlépe sami. A pro ty co říkají, že něco takového je nesmysl, že to není možné, že to přece někdo zastaví – běžte se podívat ke komínskému kruhovému objezdu. Tady byla zástavba taky zahuštěna.

Obrovským kolosem bytového domu, postaveným mezi vilami. A takto by to mohlo, a podle představ některých zájmových skupin i mělo, vypadat i jinde.

Třeba právě u vašeho domu.

 

Na veřejném zasedání zastupitelstva městské části Brno – Komín, které se konalo dne 29. 1. 2014 a na kterém byla tato změna územního plánu schválena, jsme my, členové zastupitelstva, zvolení za ČSSD, jako jediní, hlasovali proti těmto záměrům.

 

Přejete si něco takového? Ano - ne? V každém případě přijďte volit.

Rozhodněte se správně.

 

Přílohy / dokumenty:

ico-pdf PŘÍKLADY ZAHUŠTĚNÍ PANELOVÉ ZÁSTAVBY.pdf [PDF, 1.23 MB]