Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Komín.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Komíně a kandidátech ČSSD za Brno-Komín.

 


 

Městská část Brno-Komín chce plnit slib spoluobčanům:

Po 24.06.2013 11:00

Rekonstrukce náměstí a budovy tzv. staré hasičky. Sbor dobrovolných hasičů má v Komíně dlouhou historii. Byl založen 4. 11. 1888 a v roce 1956 získal k užívání objekt na Hlavni 131. V roce 1996 začala výstavba nové hasičské zbrojnice na Jundrovské ulici č. 58 a 27. září 1997 byla slavnostně otevřena a předána sboru dobrovolných hasičů.

Po vzniku MČ Brno-Komín byla původní hasička využívána pro zasedání místního zastupitelstva. Zázemí získala v této budově také Komínská chasa, která je nedílnou součástí společenského života v městské části. Po dokončení výstavby nové radnice MČ Brno - Komín byly uvolněné místnosti v budově staré hasičky pronajímány různým spolkům např. divadelním, mládežnickým apod. Během této doby byla na budově prováděna jen běžná údržba. Většinu peněz MČ investovala do výstavby dětských hřišť, dále dvou hřišť pro širokou veřejnost, dopravní hřiště pro výuku žáků základních škol. Před dvěma lety se podařilo zrekonstruovat jednu místnost pro klub seniorů.

Náměstí i budova je přirozeným středem městské části Komín a proto se rozhodla radnice při získání peněz o rekonstrukci celé budovy od střechy až po sklepy. Nové prostory, které zde vzniknou, budou využívány klubem seniorů, mládežnickými kluby, budou zde pořádány výstavy, přednášky apod. Budova by měla získat bezbariový přístup. Současně dojde k opravě náměstí, na kterém se podepsal čas. Zde se pořádají Svatovavřinecké hody, vinobraní, ostatky a vánoční oslavy. A tak radnice předpokládá, že rekonstrukce budovy i náměstí začne v příštím roce.

Jiří Sedláček
zastupitel města Brna a místostarosta MČ Brno-Komín