Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Komín.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Komíně a kandidátech ČSSD za Brno-Komín.

 


 

Komín: opraví dopravní hřiště

Po 16.05.2011 00:00

Brno-Komín - Nacvičit si, jak vyřešit různé situace na silnici v klidu. To nabídne dětem z Komína dopravní hřiště. Zchátralý areál u Základní školy Pastviny radní nechají opravit.

"Od brněnského magistrátu jsme na opravu získali šest milionů korun. Na hřišti přibudou nové značky, semafory a herní prvky", uvedl komínský místostarosta Jiří Sedláček. Podotkl, že rekonstrukci musí radnice stihnout v době letních prázdnin.

Hřiště bude přes noc osvětlené. "Kvůli tomu, aby nelákalo nějaké vandaly. Pokud nám zbudou peníze, bude tam i kamerový systém", informoval Sedláček. Hřiště podle něj nebude oplocené, takže k němu lidé získají volný přístup. Vysokým patníkem po jeho obvodu ale chtějí radní zamezit tomu, aby někoho napadlo vjet na hřiště autem. "Tak zajistíme, že tam děti budou jezdit opravdu bez obav", podotkl Sedláček.

Dopravní hřiště jsou podle Blanky Sunkovské z Besipu pro školáky velmi důležitá. "Děti se tam naučí, jak reagovat v různých situacích. V praxi si osvojí dopravní předpisy", vyjmenovala přínosy Sunkovská. Dodala, že porušení dopravních předpisů na hřišti skončí v nejhorším případě odřeným kolenem. Ve skutečném provozu může mít chyba mnohem nepříjemnější následky.

Podle Sunkovské je v ideálním případě dopravní hřiště v každém městě s rozšířenou působností. A nejlépe i v každé části velkých měst, jako je Brno. "Potřebujeme takových hřišť víc. Hodně se to už zlepšilo. Za posledních pět let se jejich počet zvýšil z osmdesáti asi na sto padesát. Stejně jich ale ještě asi sto chybí", řekla Sunkovská. Dodala, že se Besip plánuje zavést do školských osnov, aby žáci pátých tříd kromě teoretické přípravy chodili povinně i na dopravní hřiště.

zdroj: www.brnensky.denik.cz; Michal Filípek; 15. 5. 2011